Protez Tırnak Uzmanı Nasıl Olunur?

by merak-aver
1 Yorum

Son zamanların çok araştırılan mesleklerinden olan protez tırnak uzmanı nasıl olunur? Kursları, eğitim süresi, iş imkânları ve maaşları hakkında merak ettiğiniz her şey içeriğimizde.

Protez Tırnak Uzmanlığı Nasıl Olunur
Protez Tırnak Uzmanlığı Nasıl Olunur

Protez Tırnak Uzmanı Nasıl Olunur?

İnsanların önem verdiği bakımlardan biri de şüphesiz tırnak bakımıdır. Bu sebeple protez tırnağa duyulan ilgi de artış göstermektedir. Protez tırnak, günlük hayatın yoğunluğu içinde tırnak bakımına fazla zaman ayıramayan insanlar olmazsa olmazdır. Kalıcı, güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyenler bu uygulamayı tercih ederler. Uzmanlık ise, bakım sektörünün gelişmesiyle özellikle de son yıllarda popülerliği artan bir uygulamadır ve güzellik sektörünün gözde mesleklerindendir.

Kişinin tırnaklarına daha sağlıklı ve estetik bir görünüm kazandıran bir uygulamadır protez tırnak. Özellikle tırnaklar üzerine özel koruyucular uygulanarak daha uzun ömürlü tırnak elde edilmekte. Protez tırnak; tırnakları geç uzayan, kırılan, çatlayan kişilere estetik görünüm kazandırmak amacıyla da tercih ediliyor. Bu uygulama sonucunda dikkatli bakım yapılırsa 2-3 ay süre kullanılabiliyor. Ancak takma tırnaklar günlük kullanım içindir.

Kurs ile Protez Tırnak Uzmanı Olmak

Protez Tırnak Kursu
guzelik-merkezi-kurs

Kozmetik sektöründe aranan personel olmak isteyen ya da kendi işletmesini açmak isteyenlerin katılabileceği pek çok kurs bulunmakta. Bu sebeple kursiyerler için verilen eğitimler, kurslara göre küçük farklılıklar göstermekle birlikte genel olarak şu şekilde;

  • Katılımcılar için müşterilerin karşılanması, uğurlanması, nezaket kuralları.
  • El-ayak bakım ürünleri.
  • Takma tırnaklar, tırnaklarda oluşan problemleri ortadan kaldırma, yapı bozukluklarını engelleme.
  • Protez tırnak ve protez tırnak teknikleri, manikür-pedikür eğitimleri.

Kursun sonunda protez tırnak uzmanlığı konusunda kendinizi de geliştirerek aranan bir personel olabilirsiniz. Bunların haricinde kendi işletmenizi açarak müşterilerinizin beklentisini karşılayabilirsiniz.

Nerelerde Çalışabilirsiniz?

Protez Tırnak Eğitimini Alınca Nerelerde Çalışabilirsiniz?
Protez Tırnak Eğitimini Alınca Nerelerde Çalışabilirsiniz?

Protez tırnak uzmanı eğitimi aldıktan sonra güzellik merkezlerinde, el-ayak bakımı merkezlerinde, kuaför salonlarında çalışabilirsiniz. Bunun haricinde tırnak butiklerde, otellerin bakım bölümlerinde, kliniklerde ve hastanelerin ilgili bölümlerinde çalışabilirsiniz.

SPA merkezleri, kozmetik ürünlerinin satışını gerçekleştiren iş yerleri, TV ve sinema dünyası, tiyatrolar, termal merkezler gibi geniş istihdam alanlarında da kendinize çalışma imkânı bulabilirsiniz.

Eğitim Süresi Ne Kadardır?

Çağımızın popüler mesleklerinden biri haline gelen protez tırnak eğitimleri uygulama ağırlıklı olarak 2 ile 4 ay sürmektedir. Talep doğrultusunda özel eğitim olarak da dersler verilmektedir.

Eğitim Ücreti Ne Kadar?

İnternet üzerinden araştırarak bulabileceğiniz mevcut pek çok kurs merkezi bulunmakta. İlk olarak eğitim ile ilgili küçük bir fiyat araştırması yaptık. Fakat ders saatlerindeki farklılıklar, kurs merkezlerinin bilinirlik ve kalitesine göre fiyatların değiştiğini gördük. Bir fiyat aralığı vermek gerekirse M.E.B onaylı bir sertifika alabileceğiniz ortalama bir kurs 1.000 ile 2.500 lira arasında değişmektedir.

Protez Tırnak Uzmanı Nasıl Olunur?

Her sektörde kazanılan maaş miktarları belli aralıklar arasında olduğu gibi güzellik sektöründe de durum aşağı yukarı aynıdır. 1500 ile 4000 lira arasında değişen maaşlar, çalışma saatleri, yapılan satışlar ve uzmanın niteliklerine göre değişebilmekte.

Protez tırnak uzmanı nasıl olunur sorusunu sizler için araştırdık ve merak ettiğiniz pek çok konuyu cevaplandırmaya çalıştık. Son olarak merakaver içeriklerle dolu yazılar için bizi takip etmeye devam edin.

İnsanoğlu ilk defa ne zaman giyinmeye başladı? Fatih Sultan Mehmet gemileri karadan yürütme fikrini kimlerden aldı? Osmanlı Devletinde yaşanan salgın hastalıklar nelerdi? Merakaver pek çok sorunun cevabı için TARİH bölümünden içeriklerimizi takip edebilirsiniz.

You may also like

1 Yorum

Gemi Broker Nedir - Nasıl Olunur - Maaşı Ne Kadar Merakaver Aralık 16, 2020 - 12:24 am

[…] Protez Tırnak Uzmanlığı Nasıl Olunur yazımız ilginizi çekebilir. […]

Cevapla

Yorum Yaz